Biała Sobota z Miastenią Gravis

W dniu 3 grudnia br. w Krakowie, odbyło się spotkanie edukacyjne dla pacjentów z miastenią organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Chorych na Miastenię Gravis „Gioconda” w ramach kampanii edukacyjnej ‘Otwórz oczy na miastenię – rzadką chorobę nerwowo-mięśniową ”

Mimo, że miastenia to choroba rzadka, sala była pełna. Cieszymy się z tak ogromnego zainteresowania, to pokazuje jak ogromne są potrzeby chorych. Gościliśmy wspaniałych wykładowców, od których otrzymaliśmy bezcenną dawkę wiedzy o chorobie, jej objawach, diagnostyce, leczeniu, rehabilitacji oraz badaniach klinicznych.

Spotkanie było okazją do zawarcia nowych znajomości, wymiany doświadczeń, zadania pytań na temat choroby.

Serdecznie dziękujemy ekspertom za fantastyczne, merytoryczne wykłady. Byli z nami:

  • dr n. med. Grażyna Zwolińska – specjalista neurolog, Klinika neurologii CMUJ
  • dr n. med. Agnieszka Kułaga – specjalista neurolog, Oddział Neurologii Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie
  • dr hab. Elżbieta Mirek prof. AWF – Zakład Rehabilitacji w Neurologii i Psychiatrii AWF w Krakowie
  • dr n. med. Monika Ostrowska – specjalista neurolog, Oddział Neurologii Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie
  • dr n. med. Krzysztof Banaszkiewicz – specjalista neurolog, Oddział Neurologii Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Spotkanie zostało realizowane w ramach kampanii edukacyjnej ‘Otwórz oczy na miastenię – rzadką chorobę nerwowo-mięśniową ”, której partnerem jest firma UCB. Firma UCB nie miała wpływu na żadne treści, ani zawartość materiałów prezentowanych podczas spotkania. Były one wynikiem całkowicie autonomicznej decyzji Stowarzyszenia Gioconda.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.