𝐔𝐰𝐚𝐠𝐚! 𝐊𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬 na FB

Zapraszamy do udziału.

Zdjęcia, grafiki, rysunki pod tytułem „Oblicza miastenii” publikujemy pod postem na stronie Polskie Stowarzyszenie Chorych na Miastenię Gravis „Gioconda”.

W komentarzu oznaczcie znajomego, któremu podarowalibyście nasz Przewodnik i Kartę.

W każdej z kategorii zostanie wyłonionych dwóch zwycięzców, którzy w nagrodę otrzymają przewodnik „Jak się nie dać miastenii?” oraz Kartę Chorego na Miastenię.

Wygrywa publikacja z największą ilością lajków.

Zastrzegamy sobie prawo do publikacji poniższych prac.

Warunkiem jest polubienie Strony Stowarzyszenia.

Życzymy powodzenia!

Regulamin konkursu:

  1. Konkurs trwa od 30.09.2020-30.11.2020.
  2. Do konkursu może przystąpić każdy.
  3. Przystąpienie do konkursu jest jednocześnie wyrażeniem zgody na publikację pracy konkursowej.
  4. Pod uwagę będą brane tylko publikacje na stronie głównej Stowarzyszenia.
  5. Nagrodą jest przewodnik pt. “Jak się nie dać miastenii?” i Karta Chorego na MG, będące własnością Stowarzyszenia.
  6. W każdej kategorii zostanie wyłonionych dwóch zwycięzców z największą ilością lajków. Osoba oznaczona przez zwycięzcę także otrzymuje nagrodę.
  7. Warunkiem odebrania nagrody jest polubienie strony Stowarzyszenia przez zwycięzcę i osobę oznaczoną.

***

Nasz przewodnik pt. “Jak się nie dać miastenii?” oraz Karta Chorego na MG dla naszych Członków są gratis. Aby zostać członkiem należy wypełnić deklarację, dostępną na naszej stronie i przesłać na adres: stowarzyszeniemg@wp.pl lub pocztą tradycyjną na adres: PSChMG “Gioconda”, ul. Sosnowa 24 c, 34-122 Wieprz, składka wynosi 5 zł/m-c. Inne osoby mogą nabyć przewodnik wraz z Kartą Chorego na MG za darowiznę wpłaconą na nasze konto: 03 8110 0000 2001 0047 8580 0001. W tytule przelewu należy wpisać: przewodnik/karta.
Gdyby ktoś chciał otrzymać tylko Kartę Chorego to informujemy, że jest dostępna również za darowiznę.
Nie określamy kwot darowizn.

***

Decyzja Przedstawiciela

W związku z pandemią koronawirusa obowiązujący termin Walnego Zebrania Członków zostaje przesunięty do czasu odwołania stanu epidemii.

***

Serdecznie dziękujemy Pani dr Grażynie Zwolińskiej oraz Pani dr Agnieszce Kuładze za poprowadzenie wykładów na “Białej Sobocie”. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Paniom Doktor za bezinteresownie poświęcony czas i przekazanie tak dużej “dawki” wiedzy. Uczestnikom “Białej Soboty” bardzo dziękujemy za przybycie, wiemy, jak wiele kosztuje to sił.
Na wykładach poruszone zostały trzy zagadnienia: ciąża w miastenii, podróż z miastenią oraz życie “miastenika” w rodzinie, szczególnie cenne dla osób, które chorują od niedawna. Wiedzy nigdy za dużo, więc każdy, kto uczestniczy w wykładach dowiaduje się zawsze czegoś nowego, nawet gdy jest “miastenicznym weteranem”.
Zostały wydane Karty Chorego na MG – Członkom Stowarzyszenia gratis, pozostałe osoby prosimy o darowiznę na konto Stowarzyszenia. Nieobecnym Członkom zostaną wysłane.

***

Serdecznie zapraszamy na “Białą Sobotę” organizowaną przez Stowarzyszenie “Gioconda” po raz drugi. Spotkanie odbędzie się 21 września w godz. 10.00-14.00 w Szpitalu im. Jana Pawła II na ul. Prądnickiej 80 w budynku A5, gdzie mieści się  Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe. Wykłady poprowadzą Pani dr Grażyna Zwolińska oraz Pani dr Agnieszka Kułaga, współpracujące z naszym Stowarzyszeniem charytatywnie.

Zgłoszenia prosimy zamieszczać na naszej stronie FB w komentarzach pod postem.

***

27 kwietnia w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie mieliśmy przyjemność spotkać się z Panią prof. Kosterą-Puszczyk, Panią dr Zwolińską i Panią dr Kułagą. Pani Profesor prowadziła w Centrum wykłady na temat medycyny praktycznej. Rozmawialiśmy o wspólnych działaniach na rzecz osób chorych na miastenię. Jesteśmy pełni nadziei, klaruje się wizja dalszego rozwoju stowarzyszenia. O naszych działaniach będziemy informować na bieżąco.

***

Nasze Stowarzyszenie dołączyło do Krajowego Forum na Rzecz Chorób Rzadkich “Orphan”.

***

6 kwietnia 2019 r. odbyło się III Walne Zebranie Członków. Zapoznano się z dotychczasowymi działaniami  Stowarzyszenia, omówiono plany na przyszłość. Zatwierdzono bilans za ubiegły rok. Członków obecnych: 5. Bardzo dziękujemy za  przybycie! Nieobecni  Członkowie otrzymają sprawozdanie na podane adresy e-mail.

***

13 października “Biała Sobota” – spotkanie osób chorych z lekarzami, specjalizującymi się w miastenii – trwało stanowczo za krótko :). Przekazana przez lekarzy wiedza jest dla nas niezmiernie ważna, a bezpośrednia możliwość zadawania pytań była dla wielu osób bezcenna.      

Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani dr Grażynie Zwolińskiej i Pani dr Agnieszce Kuładze za bezinteresowne zaangażowanie i poświęcony czas.

***

16 czerwca 2018 r. odbyło się WZC Stowarzyszenia. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Doktor Grażyna Zwolińska.
To było bardzo owocne spotkanie.
Mamy już datę wykładów –  „Biała Sobota” odbędzie się 13 października.
Nastąpiła zmiana w wysokości składki członkowskiej. Od lipca br. składka wynosić będzie
5 zł/mc.
Dziękujemy za przybycie Pani Doktor Grażynie Zwolińskiej, członkom oraz wszystkim zainteresowanym.