Z talentem zrodzeni, choć miastenią obdarzeni

Przedstawiamy trzy dotychczas napisane książki o miastenii. Każda w innym stylu, w każdej odbija się nasze  życie, naznaczone słabością fizyczną, wyzwalającą ogromną siłę duchową, dzięki której możliwa jest nadzieja na lepsze jutro.

„Miastenia odbiera siłę, ale nie odbiera nadziei” – to 11 historii różnych osób zredagowanych przez Dagmarę Drab.  To opis zmagań z chorobą, która wszystkim miastenikom uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Historie robią wrażenie, czyta się je z wielkim zainteresowaniem.

„Miastenia i Bumi na klamerkach” Dagmary Drab  to powieść autobiograficzna. Już w dzieciństwie ukształtował się jej przyszły zawód, z którego musiała zrezygnować (była pielęgniarką), gdy niespodziewanie miastenia wkroczyła w jej życie. Autorka dzielnie stawiała jej czoła…

„Z uśmiechem  Mona Lisy. Opowiastka sceniczna o miastenii” Marleny Pasternak składa się z wielu scenek, obrazujących poszczególne etapy choroby. Zawiera cytaty z piosenek, stanowiące komentarz do tekstu oraz przypisy, objaśniające istotę miastenii. Napisana z dużym dystansem i humorem.